AFRIKA

 

Milá Afrika,

Píšem ti list, píšem ti slová na krídla papierového lietadielka, ktoré letí do diaľky. Poletím ti naproti, chcem stretnúť teba z očí do očí. Poletím do diaľky ako na krku korálky. Dovoľ zopár dní u teba spočinúť, ty, ktorá rozprestieraš svoje krídla ponad kontinent. Tieto slová venujem tebe, milá Afrika.Túžim uvidieť oblohu hviezd, zažiť množstvo úžasných miest. Kráčať s tebou nadránom, za Pánom. Pri východe slnka sa dotknúť tvojej dlane. Tak prijmi prosím let týchto slov, nech darom sa stane. 

 

 

ZOPÁR SLOV NA ÚVOD

 

Prečo si sa rozhodol vydať sa na tak ďalekú cestu do neznámej krajiny? 

Asi pred rokom sa ma opýtal Jano – kamarát od detstva, či by som sa nepridal k jeho partii na výlet do Afriky. Premýšľal som o jeho pozvaní. Ani neviem sám celkom prečo, možno zvedavosť, možno jedinečnosť zažiť niečo neznáme, a možno uvedomenie si skutočnosti, že sám by som nešiel. A tak som povedal svoje ÁNO.

A tak som sa rozhodol, že ti napíšem o ceste, na ktorú som sa dal. Začala sa výťahom smerom dole na prízemie paneláku. Pokračovala taxíkom na autobus. Autobusom na lietadlo, ktorým som sa dostal k druhému lietadlu na africký kontinent. Odkiaľ cesta opäť pokračovala taxíkom. Samozrejme, pomedzi to som aj kráčal – kráčanie, kroky vpred, sú nevyhnutnou súčasťou cesty.

Ak chceš vedieť čo bude ďalej, neváhaj a pridaj sa. Poď s  pridaj sa na cestu. Občas to chce trochu odvahy vykročiť. Neboj sa viem o čom hovorím. No ták.. poď aj keď to bude občas nudné, ver mi aj také bývajú časti cesty. Možno to bude časovo náročné, ale som si istý, že toto dobrodružstvo bude stáť za to. Nechaj sa vtiahnuť týmito riadkami a zaži to na vlastnej koži spolu s nami takto online v zóne svojho komfortu.

 

–24.01.2020–                                                                                                                                  By Palko


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *