ÚVODNÉ SLOVÁ

 

Tento blog je o hľadaní, o tom či sa ešte dokážem nechať prekvapiť v racionálnom svete, či sa dokážem nechať zaskočiť vo svete ktorý predvídam. Je to možné vo svete kde sa vyžaduje predvídať situáciu na vozovke? Chcem vystúpiť z kružnice mesta a zažiť vietor vo vlasoch, slobodu.

 

Čas. Čo je to čas? Raz za čas napíšem niečo o čase…

 

Chcem sa vydať na cestu hľadať zmysel, ktorý z mesta uniká. Túžim po nezávislosti, po slobode, prekvapení, dobrodružstve, nájdení seba samého ako muža na ceste k Bohu.

 

Čas od času sa treba zastaviť a zamyslieť sa nad svojím časom.

 

Načo čakám, už nemusím čakať. Namiesto toho aby som sa zastavil, sa vydávam na cestu, na plavbu do Európy, na plavbu po moriach času.

 

Život v meste sa odohráva v spleti jednosmeriek. Potrebujem sa vzdať života v električkových koľajach, ktorý je zastrený pohodlím a zabehanými skratkami naprieč trávnikmi. Chcem opustiť nekonečný kruhový objazd mesta na najbližšom výjazde. Dávam znamenie o zmene smeru jazdy života a opúšťam kruhový objazd. Cesta ktorou pôjdem bude možno kľukatá, možno priama, ale bude to otvorená cesta krajinou, plná nových zážitkov, prekvapení a dobrodružstva.

 

Veštko je free. Free wifi, free energy, vzťahy sú free, minúty paušálu sú free, káva je coffein free, potraviny sú bez cukru, bez tuku, pivo je bez alkoholu, ľudia majú radi free veci, len si myslím, že sú čoraz menej free…

 

By Palko


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *