DAY 00 keeway – kľúčová cesta

 

Všetko má určenú chvíľu a každá záležitosť pod nebom má vhodný čas: je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytŕhať zasadené, čas zabíjať a čas liečiť, čas rúcať a čas stavať, čas plakať a čas smiať sa, čas žialiť a čas tancovať, čas rozhadzovať kamene a čas zbierať kamene, čas objímať a čas zanechať objímanie, čas hľadať a čas strácať, čas uschovávať a čas odhadzovať, čas trhať a čas zošívať, čas mlčať a čas hovoriť, čas milovať a čas nenávidieť, čas vojny a čas mieru. (Kniha Kazateľ 3,1-8)

 

Niekto mi hovoril, že vidí v cestovaní odvahu. Ja vidím iba to cestovanie. Je to túžba silnejšia ako motorka, je to neviditeľný motor, ktorý ma poháňa, motorka ma iba vezie.

 

Teraz nastal ten čas cestovať.

 

Dnešný príspevok je o tom, či dokážem vypadnúť, vycestovať a vydať sa. Vydať sa, vydať sa kam, vydať sa komu, vydať sa za koho… a za koho sa vydávať?

 

Prípravy predčili moje očakávania. Vedel som, že to nebude len tak, ale že bude potrebné zariadiť toľko vecí, počínajúc nájdením motorky Čoprane až po zbalenie soli na varenie.

 

 

Tu je len zlomok, úlomok čo mi ostal ako pamiatka z príprav a testov.

 

 

No a toto je moja motorečka, Čopraňa, s ktorou som sa vydal (na cestu).

By Palko


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *