15-08-2019 (Balaton trip day 2)

Ďalšia nočná obloha. Ďalšia myšlienka, ďalšia túžba. Sedím a civím na mesiac. Aj tak mi nerozumie. Mesiac plný je a ja prázdny. Sediac na brehu, pohrávam sa s túžbou, ktorá by umlčala tie ostatné. Aspoň na mesiac sa zbaviť všetkých túžob. Aké by to bolo keby som ich mohol nechať rozpustiť vo vode jazera. Vyhodiť si ich z hlavy. Vhodiť ich do vody. Nechať ich na pospas, tie slabé uhynú a silné prežijú kým sa po ne vrátim. Nech sa ukáže ktorá je tá pravá a najmocnejšia.
Teraz len toľko. Mlčať a netúžiť. Nech vsiaknu, nech sa rozpustia, nech klesnú na dno tmavého jazera. Tam im bude dobre. Veď keď túžba mlčí, nikomu nič nepovie.

Ale čo ak túžby sú palivom, ktoré spaľujem vo valci života. Vzdať sa túžob by znamenalo ostať bez paliva.

Čo ich však zapaľuje, kto dáva im vybuchovať v sérii výbuchov čo pohnú životom, ktorý potom ubieha. Dym nespálených časti túžob znečisťuje moje srdce. Dušu jedinú čo vezie ma v plášti telesom, látam ju opravujem no aj tak často fučí. Láska z nej uniká. A Boh chce aby som prišiel na to čo stojí za to, načo je duša, načo túžba. Kde načerpať túžbu kvalitnú. A ako opraviť dieru na duši v tvare Boha. Chce aby som žil naplno, na plný plyn, no nie bezhlavo proti predpisom. Aby som si každý deň študoval manuál a učil sa opraviť, zdôveriť, spoľahnúť sa a odpustiť.

 

Video si môžeš pozrieť tu na tomto odkaze BALATON 02
alebo tu:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *