…mapy, mapy, mapy kam ma len dovedú ak ich nedokážem čítať? Kráčam lebo som sa vybral svetom. Všímam si okolie, či ani nevnímam kam to vlastne idem?

Kráčam v tme alebo vo svetle. Cez deň alebo v noci? Hlavne, že idem, že som na ceste. Ale načo cesta, ktorá nemá cieľ..? Idem aj tak? Ale čo ak zbytočne… Kto mi dá istotu. Kto mi podá kompas? Kam som sa vydal? Kam chcem vlastne prísť? Ktorú mapu si vybrať? Nechať sa viesť slepími mapami?! Čo ak sú plné prekvapenia? Nechať sa viesť teda v každom prípade vyžaduje odvahu odhodlať sa na neznámu cestu. Sem tam aj riskovať, že neviem do čoho idem, kam a s kým… a to bude to dobrodružstvo žitia.

Mapa, ktorú čmáram do zápisníka sa nápadne podobá dňom, ktoré žijem. Učím sa pozerať na nebo, pokúšam sa rozumieť cestám, ktoré boli východené dávno predo mnou, snažím sa ísť smerom podľa kompasu, ktorý som dostal do srdca a hľadať Boha.

Categories: Stories

2 Comments

Eduard · July 27, 2022 at 08:58

…ako mladý som začínal tak ako Ty nakoniec som žil ten príbeh tuláka ktorí hľadá pravdu lásku ako vedú a či umenie dokonca i vieru kladúci si tie isté otázky,. Aky zmysel to všetko má nakoniec som poprel pravdou spravodlivosť a tak dal svedomiu prioritu a sa opýtal aký zmysel má svedomie s nim s takym spravodlivým iba by Ťa sklamal hľadaj lásku pod ako ja za chvíľu budem mať šesťdesiat a este som sa nevzdal to je tá cesta! Choď ňou možno sa rovnako sklameme ale prídeš znovu k tomu bodu z otázkou kam to idem za láskou…. Eduard 😎

    Palo · July 27, 2022 at 09:40

    Cesta je cieľ. Teraz s odstupom času vidím, že celý ten čas hľadám Boha, BOH JE LÁSKA. Túžba ktorú mám v srdci, dokáže naplniť len Boh. Naplnenie a radosť v plnosti dá len Boh. JEŽIŠ JE CESTA, PRAVDA A ŽIVOT. Neznamená nemať túžby, nemať motorku, necestovať…to všetko je úžasné. Dať však Bohu prvé miesto, a to všetko ostatné nájdem na tom správnom mieste. Cesta. Hľadať NAJPRV kráľovstvo Božie vo svojom živote, v rozhodnutiach, vo vzťahoch..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *